Zacznij biegać!
Kelsey Clausen. Mike Foote. Seth Swanson. The North Face Spring 2016 Running. Montana. Photographer: Greg Mionske. The North Face Rights Expire: 09_01_17.

Zacznij biegać!

 

Bieganie to od wielu sezonów jedna z najpopularniejszych form ruchu. Regularne treningi mogą korzystnie wpływać na układ krwionośny i pracę mózgu, a także zmniejszać ryzyko zawału serca. To także bardzo skuteczny i szybki sposób na osiągnięcie szczupłej sylwetki.

Kelsey Clausen. Mike Foote. Seth Swanson. The North Face Spring 2016 Running. Montana. Photographer: Greg Mionske. The North Face Rights Expire: 09_01_17.

Kelsey Clausen. Mike Foote. Seth Swanson. The North Face Spring 2016 Running. Montana. Photographer: Greg Mionske. The North Face Rights Expire: 09_01_17.

Rozpoczynając przygodę z bieganiem warto ustalić konkretny cel, który chce się osiągnąć. Może on dotyczyć zgubienia zbędnych kilogramów, pokonania wymarzonego dystansu w określonym czasie, czy udziału w coraz popularniejszych zawodach miejskich. By ułatwić sobie to zadanie dobrze jest wcześniej rozplanować treningi i regularne zapisywać postępy. To zmobilizuje do dalszej pracy w kryzysowych momentach. Aby nie zniechęcić się do ćwiczeń po opadnięciu pierwszego zapału warto również, jak radzi zawodniczka The North Face – Fernanda Maciel, zacząć od krótkich dystansów, np. 30 min biegu na zmianę z marszem, 2-3 razy w tygodniu. Dzięki temu w naturalny sposób przyzwyczaimy organizm do wysiłku fizycznego i unikniemy przetrenowania. Co ważne, przed i po zakończeniu biegania należy pamiętać o rozgrzewce i rozciąganiu. Bez odpowiednich ćwiczeń przygotowujących i uspokajających mięśnie, bardzo łatwo o kontuzję.

The North Face W FLIGHT SERIES VENT SHORT

Niezależnie od doświadczenia czy pokonywanego dystansu, podczas każdego treningu najważniejsza jest wygoda. Podstawą dla każdego biegacza są oczywiście buty. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe oraz zapewniać stabilność i komfort podczas poruszania się po zmiennym podłożu. W duchu tej idei powstał model The North Face Ultra Endurance. Dzięki specjalnej siateczce w przedniej części buta, stopy chronione są przed drobnymi kamykami, natomiast wewnętrzna wyściółka z materiału FlashDry™ szybko schnie, co pomaga zapobiegać powstawaniu pęcherzy i otarć. Takie rozwiązanie pozwala także na stałą cyrkulację powietrza, nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Podeszwa zewnętrzna Vibram® Megagrip zapewnia znakomitą przyczepność i stabilność podczas biegu na śliskim lub skalistym podłożu, a podeszwa środkowa EVA oraz wkładka ESS Snake Plate™ świetnie amortyzują stopę na kamienistych ścieżkach.

The North Face Ultra Endurance (2)

Nie można również zapomnieć o koszulce i spodenkach. Wybierając te części garderoby, warto zwrócić uwagę na to, czy interesujące nas modele wyposażone są w system wentylacji. Dostosowany specjalnie do budowy ciała kobiet i mężczyzn zapewni regulację temperatury ciała podczas intensywnego wysiłku fizycznego w ciepłe dni. Dobrze, jeśli ubrania będą miały niewiele szwów, zminimalizuje to ryzyko powstawania otarć przy dynamicznym poruszaniu się. Dla wygody biegacza spodenki powinny posiadać małe kieszonki, w których zmieszczą się niezbędne akcesoria.

The North Face M FLIGHT SERIES SS 14 ZIP

Bieganie to porządna dawka endorfin. Warto więc wykorzystać coraz cieplejsze i słoneczne dni, założyć buty i cieszyć się radością, jaką daje pokonywanie kolejnych kilometrów.

Więcej informacji na temat The North Face® znaleźć można na stronie www.thenorthface.com oraz portalach społecznościowych:

Instagram: @TheNorthFace

Twitter: @TheNorthFaceEU

Facebook: www.facebook.com/thenorthface

Google+: plus.google.com/+TheNorthFace

Translate »