Złota nagroda ISPO dla Arctic Patrol Modular Parka, niezłomnej parki  Helly Hansen

Złota nagroda ISPO dla Arctic Patrol Modular Parka, niezłomnej parki Helly Hansen

Zimowa kurtka Arctic Patrol Modular Parka pokonała konkurentów w kategorii Expedition Wear – zachwyciła optymalną różnorodnością funkcji i  niezawodnością systemu trzech warstw.

Kurtka Arctic Patrol Modular Parka została aprojektowana we współpracy z naukowcami pracującymi i żyjącymi w najbardziej ekstremalnych warunkach pogodowych.

Helly Hansen zbudowało ją na bazie systemu trzech warstw: cieplej i miękkiej kurtki-ocieplacza wykonanej z wykorzystaniem izolacji Primalofy Gold rozmieszczonej w procesie body mapingu. Ocieplacz otula kolejna warstwa – kurtka z  superlekkiej, elastycznej tkaniny shellowej.

Najbardziej zewnętrzna warstwa  to wytrzymała, mocna I wodoodporna tkanina z dodatkiem ocieplenia syntetycznego 200g Primaloft® Gold Naukowcy dostrzegli przewagę syntetycznego docieplenia nad naturalnym puchem,  to ono jest lżejsze i bardziej odporne na przemakanie . System trzech warstw pozwala tworzyć przynajmniej 6 róźnych kombinacji dla najodpowiedniejszego poziomu ciepła  i funkcyjności.

Arctic Patrol Modular Parka to uniwersalna kurtka do-it-all dla tych, którzy żyją i pracują w ekstremalnie zimnych miejscach. Ma regulowane mankiety, kołnierz i kaptur, suwaki wentylacyjne pod pachami. Kurtka ma starannie rozplanowane kieszenie, zawieszki tak aby móc zamocować do nich często używane akcesoria i narzędzia. Model wyposażono w kieszeń ratunkową Life Pocket, która chroni żywotność baterii urządzeń elektronicznych. Ponadto kurtkę można spakować w zintegrowany, wodoodporny pokrowiec, co przydaje się zwłaszcza w podróży.

Nagroda ISPO dla Helly Hansen to uznanie dla ponad 140 letniej historii tej marki w wyposażaniu ludzi w innowacyjną odzież, która chroni ich życie i pozwala pracować w najbardziej ekstremalnych warunkach na ziemi.

Translate »