I believe I can fly – latanie w tunelu aerodynamicznym
fot. Jarosław Szot

I believe I can fly – latanie w tunelu aerodynamicznym

Czy będąc dzieckiem marzyłeś by bujać w przestworzach? Interesowało Cię dlaczego ptaki potrafią latać a ludzie nie? Może chciałeś zostać pilotem samolotu lub stewardessą? A może po prostu kochasz nowe doświadczenia i bez przerwy potrzebujesz nowych wrażeń?
Niezależnie od tego jeśli lubisz adrenalinę i nie znosisz nudy powinieneś spróbować…latania!

 

fot. Jarosław Szot

fot. Jarosław Szot

 

Tunel aerodynamiczny to wyjątkowe urządzenie, które generując silne strugi powietrza potrafi unieść ciało ludzkie w powietrzu! To jednak jeszcze nie wszystko. W tunelu możemy przeżyć swobodne latanie. Przeżycie w tunelu aerodynamicznym to doskonałe wprowadzenie do skoków spadochronowych. Pozwala opanować ruchy ciała, zmiany położenia itp. Przy okazji wprawia w ruch wiele mięśni na ciele! Co najważniejsze – tunel aerodynamiczny jest całkowicie bezpieczny. Nie musisz ryzykować tego, że spadochron się nie otworzy. Z tunelu mogą korzystać nawet dzieci powyżej 5 roku życia! Już tak młode osoby mogą poczuć się jak ptak! Dlaczego Ty nie miałbyś spróbować?

 

fot. Jarosław Szot

fot. Jarosław Szot

 

Szczerze, po przejrzeniu filmów z zabawy w tunelu aerodynamicznym od razu przyszła mi ochota na takie szaleństwo. Jak pewnie wiecie (o ile jesteście stałymi czytelnikami) – bardzo lubię nowe wyzwania. Myślę, że taką przygodę pamiętałbym do końca życia!

 

fot. Jarosław Szot

fot. Jarosław Szot

 

Na początku warto byłoby zacząć z kimś, kto pokazałby co i jak. Wiadomo, to duże przeżycie, ale trzeba do niego podejść odpowiedzialnie – czyli nauczyć się jak obchodzić się z własnym lotem! W internecie na stronie www.profly.pl znalazłem osoby, które zajmują się profesjonalnymi treningami w tunelu aerodynamicznym. Dzięki nim nie będę musiał się niczego obawiać bo wiem, że to profesjonaliści!
Zdaję sobie sprawę, że na początku będę wyglądał w tunelu jak klasyczna pokraka, mam jednak szczerą nadzieję, że szybko nabiorę wprawy i nowych umiejętności. Właśnie dzięki profly.pl.

 

fot. Jarosław Szot

fot. Jarosław Szot

 

Niestety, taka przyjemność nie należy do tanich. Za dwa loty (łącznie 3 min) trzeba zapłacić aż 249zł. Sądzę jednak, że dużo większą wartością są wspomnienia, które można mieć po takim locie.

TunnelCamp.pl from SKYDIVE.PL on Vimeo.
 

 

Jeszcze dzisiaj postaram się zarejestrować na kurs RW 1.0 – początkujący na stronie www.profly.pl. Mam nadzieję, że nie zdezerteruję i wskoczę w tunel aerodynamiczny po moc wrażeń!

Translate »