Dieta w pudełku – rozwiązanie dla nielubiących gotować

Dieta w pudełku – rozwiązanie dla nielubiących gotować

Jedzenie to czynność niezbędna dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Aby jednak zjeść, najpierw musimy posiłek przygotować, a to dla niektórych jest już nielubiane zadanie. Czy jednak można jeść smacznie i zdrowo, a jednocześnie nie gotować?

Czym jest catering dietetyczny?

Zapewne wiele osób słyszało już o diecie pudełkowej, która jest niczym innym jak cateringiem dietetycznym. Jest to usługa stosunkowo nowa w naszym kraju, jednak ciesząca się coraz większym powodzeniem. Pojawia się coraz więcej firm, oferujących catering dietetyczny, czyli dostarczanie gotowych dań, zapakowanych w szczelne pudełka prosto do twojego domu czy mieszkania. Jest to wygodne rozwiązanie dla osób zapracowanych, a także ceniących swój wolny czas i chcących go poświęcić na coś innego niż gotowanie.

Co warto wiedzieć o cateringu dietetycznym?

Wybór cateringu dietetycznego nie jest sprawą łatwą, zwłaszcza jeżeli szukamy firmy, której dania będziemy jeść kilka razy dziennie przez dłuższy czas. Firmy cateringowe różnią się ofertą – proponowanymi dietami, dostępnością dietetyka czy korzystaniem z produktów z dobrych źródeł. Warto wybrać taką firmę cateringową, która stawia na wysoką jakość produktów, tak jak na przykład Dietykieta.

Zdrowe odżywianie i wygoda

Wiele osób twierdzi, że wygoda i zdrowe jedzenie nie mogą iść ze sobą w parze. Tak – jeżeli przez wygodę rozumiemy korzystanie z wysoko przetworzonych produktów, jedzenie dań instant czy kupowanie niesprawdzonych produktów, byle tylko zapełnić żołądek. Wygodę, połączoną ze zdrowym odżywianiem zapewni nam dobrze dobrana dieta pudełkowa. Jest to bez wątpienia rozwiązanie wygodne, ponieważ dania na cały dzień trafią z samego rana prosto w nasze ręce. Dzięki zapakowaniu dań w wygodne i szczelne pudełka, można je ze sobą zabrać w dowolne miejsce – do pracy, na uczelnię czy na wycieczkę. Plusem cateringu dietetycznego jest także to, że nie musimy zastanawiać się nad tym, co zjemy w danym dniu – dietetyk przygotowujący naszą dietę zaplanuje właściwie kaloryczność i skład wszystkich posiłków. Za niewielki minus niektóre osoby mogą uznać to, że nie mogą zjeść tego, na co akurat mają ochotę, tylko to, co zostało im przywiezione. Jeżeli jednak jedzenie jest smaczne i zdrowe, to ten argument szybko da się obalić.

Jak widać catering dietetyczny nie jest rozwiązaniem wyłącznie dla gwiazd czy celebrytów. Choć niektórych odstrasza wysoka cena, to jednak warto wiedzieć, że gotując w domu musimy nie tylko zakupić produkty, lecz także poświęcić swój czas na ich przygotowanie oraz przyrządzenie dań, jak również wliczyć koszty prądu, zużycia wody, czego najczęściej nie robimy. Niezdecydowanym polecam zamówienie dnia próbnego – dzięki temu możemy zobaczyć, czy catering dietetyczny będzie nam odpowiadał.

Translate »