Domowy ekspres do kawy – jaki wybrać?

Domowy ekspres do kawy – jaki wybrać?

Jesteś kawoszem? My również! Cudownie móc wypić w domowym zaciszu kawę tak smaczną, jak w jednej z najlepszych kawiarni. Czy to w ogóle możliwe? Jaki powinien być domowy ekspres do kawy i czym się kierować podczas zakupu?

  1. Domowy ekspres do kawy: czy warto?
  2. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Latte macchiato, a może cappuccino? Espresso macchiato, a może americano? Każdy z nas ma swoją ulubiona kawę. Dobra wiadomość jest taka, że możemy ją przygotować samodzielnie bez wychodzenia z domu i to nie wydając kroci na ekspres. Wystarczy chwila. To dobry sprzęt wykona całą pracę z nas

1. Domowy ekspres do kawy: czy warto?

Aromat kawy to bez wątpienia jeden z najwspanialszych aromatów, przynajmniej dla prawdziwych miłośników kawy. Dobrze z nim rozpoczynać dzień i relaksować się popołudniu w gronie najbliższych. Jeśli zastanawiasz się, czy domowy ekspres do kawy jest dobrym pomysłem, czy też niepotrzebną stratą pieniędzy, być może uda nam się rozwiać twoje wątpliwości.

Ekspresy do kawy są bardzo zróżnicowane, różnorodne są również ceny. Ale cel jest przecież zawsze ten sam: parzenie smacznej kawy. Warto jednak zauważyć, że „smaczną kawą” każdy z nas może określić coś innego… Być może wystarcza ci kawa rozpuszczalna lub parzenie kawy z torebki. Jednak jeśli lubisz prawdziwy smak kawy i szukasz czegoś więcej, inwestycja w ekspres z pewnością będzie dobrym pomysłem.

Po pierwsze, nowoczesne ekspresy są łatwe w obsłudze i wystarczy wcisnąć guzik, by po chwili cieszyć się niepowtarzalnym smakiem kawy. Korzystanie z ekspresu jest zatem oszczędnością czasu. Ponadto ziarna kawy przygotowane w odpowiednim ekspresie zadowolą nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Dodatkowo, jeśli decydujesz się na ekspres, początkowo musisz wydać większą kwotę, z czasem przekonasz się jednak, że taki zakup to tak naprawdę duża oszczędność. Za kawę zapłacisz znacznie mniej niż w kawiarni, ponadto z pewnością będziesz zadowolony z jakości napoju.

2. Jaki ekspres do kawy wybrać?

Przede wszystkim, jeśli szukasz ekspresu idealnego, musisz się zastanowić, czego od niego oczekujesz. Mamy różne rodzaje ekspresów do kawy, o odmiennych parametrach i funkcjach. Najpopularniejsze są ekspresy przelewowe, dzięki którym możemy uzyskać jeden typ naparu. Natomiast jeśli chcesz mieć możliwość wyboru typu przygotowywanego napoju, najlepiej zdecydować się na ekspresy ciśnieniowe. Wyróżniamy też ekspresy automatyczne (ekspres automatyczny wyróżnia się szybkością działania), ekspresy kolbowe (nazywane też ręcznymi). Każdy z nich może być dobrym wyborem, jeśli tylko dopasujesz zakup do indywidualnych potrzeb.

Translate »