Nowa umiejętność i dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu

Nowa umiejętność i dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu

Też macie czasami tak, że chcecie spróbować czegoś całkiem nowego? Czegoś, z czym nie mieliście jeszcze absolutnie nic do czynienia. A może czegoś o czym opowiadali Wam znajomi, ale jakoś tak nie za bardzo chcieliście im pokazać, że nie macie o tym pojęcia? Niezależnie od pobudek chciałem dzisiaj zaproponować Wam ciekawą formę spędzania wolnego czasu a równocześnie możliwość nauczenia się czegoś nowego. Co byście powiedzieli na… naukę strzelania?

Dobra, przyznam się. Nie jestem takim całkiem laikiem. Mój ojciec był myśliwym stąd potrafię odróżnić dubeltówkę od drylinga czy sztucera. Ba, nawet wiem co nieco o amunicji. Ale jakoś nigdy nie miałem okazji strzelić z broni palnej a szczerze – myślistwo wcale mnie nie interesuje (nad czym zresztą rozpacza mój ojciec). Ale z drugiej strony – strzelectwo sportowe, z pistoletu. Nauka obsługi broni to co innego niż strzelanie do zwierzyny (zresztą, nie przepadam za nocnym przesiadywaniem po cichu na ambonie w zimnie).

Jeśli więc podobnie jak ja – macie chrapkę by nauczyć się obsługiwać broń palną najlepiej znaleźć kogoś, kto nauczy nas tego od podstaw. Należy pamiętać, że broń stanowi zawsze zagrożenie, dlatego powinno się wiedzieć jak jej używać. Oczywiście najlepiej wiedzę pobrać od tych, którzy posiadają nie tylko wiedzę i doświadczenie, ale i potrafią to odpowiednio przekazać. Szperając w internecie znalazłem stronę Asy Strzelectwa (http://asy-strzelectwa.pl/oferta/nauka-strzelania/) , gdzie można zapisać się na profesjonalny kurs strzelania z broni (pistoletu aż po karabin). Ta firma oferuje szeroki wybór kursów, które od podstaw przedstawią wszystkie tajniki, jakie kryje za sobą broń palna.

Oprócz nauki od podstaw możliwe jest również wyrobienie sobie pozwolenia na broń (co może być atutem np. w poszukiwaniu pracy). A może macie firmę i szukacie nietuzinkowej inicjatywy na tzw. teambuilding? Założę się, że są w księgowości Panie, które będą lepsze w strzelaniu z broni od niejednego faceta! Jeśli z kolei wiecie, że ktoś z Waszych znajomych marzy o nauce strzelania można mu wykupić prezent (np. na urodziny). Na pewno taką atrakcję zapamięta na bardzo długo!

Zdjęcia: asy-strzelectwa.pl


Translate »