O tym jak ułatwić sobie wysyłki i życie

O tym jak ułatwić sobie wysyłki i życie

Dzisiaj znowu zapraszam Was do tekstu, który nie jest testem sprzętu, nie jest o podróżach, bieganiu ani aktywnym spędzaniu wolnego czasu. Chciałem się podzielić z Wami tym, w jaki sposób radzę sobie z dużą ilością paczek, które trafiają do mnie na testy.

Produkty, które opisuję dla moich czytelników trafiają do mnie na kilka sposobów: część z nich po prostu kupuję (choć przyznam, że szukam okazji), część otrzymuję na testy a dużą część wypożyczam na testy, by po nich je zwrócić. O ile z pierwszymi dwoma formami nie muszę martwić się o wysyłki gdyż je otrzymuję, to w trzecim przypadku jest nieco inaczej.

Dystrybutor czy też producent sprzętu wysyła do mnie produkt, jednak do mojego obowiązku (zwykle zapisanego w umowie) należy jego zwrot. Jeszcze kilka lat temu (blog prowadzę przecież przeszło 6 lat) korzystałem z wyłącznie usług Poczty Polskiej. Jednak za każdym razem bardzo się stresowałem, bo paczki na Poczcie lubią ginąć, być niszczone itp. itd. W każdym razie miałem bardzo mieszane uczucia. Druga rzecz to cena. Zwykle cena nadania paczki oscylowała w granicach 15-20 złotych. Przyznacie, że to nie mało. Trzecia – czas dostawy, zwykle 3-4 dni robocze. Nie muszę mówić, że zwykle każdemu zależy na szybkim otrzymaniu sprzętu, by móc go np. przekazać dalej.

Czasy się jednak zmieniają – a ja jakiś czas temu odkryłem furgonetka.pl, narzędzie, które pozwala mi nie tylko obniżyć koszty wysyłki, ale również ją przyspieszyć i po prostu ułatwić.

Prosta wycena sprawia, że po zapakowaniu paczki od razu wiem ile za nią zapłacę. Mogę wybierać wśród 10 kurierów (DHL, DPD, Fedex, UPS, GLS, InPost, Poczta Polska, Geis, Paczka w Ruchu i Xpress Couriers) a ceny dodatkowo są niższe, szczególnie, gdy skorzystam z opcji dostarczenia paczki do punktu „po drodze”.

Dla mnie niebagatelną rolę odgrywa także dobrze zaprojektowany i prosty w obsłudze serwis online pozwalający dosłownie w kilka minut nadać paczkę i wygenerować list przewozowy – to dla mnie spora oszczędność czasu.

Prócz tego posiadają także kilka udogodnień jak książka adresowa czy panel reklamacji – to niby dodatkowe funkcjonalności ale naprawdę przydatne. Jak do tej pory nie zawiodłem się na tej formie wysyłki (choć oczywiście mam firmy kurierskie, którym bardziej ufam). Zależy mi na bezpieczeństwie, bo często paczki, które wysyłam mają wartość kilku tysięcy złotych. Nie chciałbym, by taka paczka zaginęła bo wiązało by się to z koniecznością zapłaty za zgubiony sprzęt.

Jeśli wysyłasz sporo paczek – niezależnie do kogo i z czym to z czystym sumieniem mogę polecić usługi furgonetka.pl, to bardzo przejrzyste, funkcjonalne narzędzie będące czymś więcej niż tylko agregatorem kilku firm kurierskich.

Translate »