Przemyślane zakupy w sieci
Einkaufswagen auf Tastatur als Symbol E-Commerce mit Computer

Przemyślane zakupy w sieci

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać co do tego, że zakupy coraz bardziej przenoszą się do internetu. Jeszcze kilka lat temu Allegro nie wyglądało tak jak kiedyś a sieci sklepów stacjonarnych nie miały szerokiej oferty internetowej.

My też inaczej podchodziliśmy do zakupów w sieci – zdecydowanie bardziej ostrożnie, kupowaliśmy za pośrednictwem komputerów stacjonarnych. Teraz, wraz z nadejściem epoki smartphone`ów coraz więcej zakupów robimy „w biegu”, przeglądamy setki produktów w trakcje dojazdów do pracy czy szkoły. Nasze zwyczaje zakupowe różnią się, używamy aplikacji mobilnych konkretnych sklepów, systemów płatności, porównywarek cen czy stron z rabatami.

Trend wzrostu e-commerce na pewno jeszcze się nie skończył. Żyjemy w epoce gdzie wszystko musimy robić szybko – niezależnie czy chcemy kupić nowy telewizor, meble, buty, jedzenie, chemię gospodarczą czy prezent na dzień matki. Zawsze największy wybór znajdziemy w internecie. Co więcej – możemy również zamawiać z różnych krajów, nie jesteśmy niemal niczym ograniczeni. Mało tego, jako klienci mamy większe prawa niż w sklepach stacjonarnych. Możemy skorzystać z 14 prawa do zwrotu towaru zakupionego za pośrednictwem internetu, z reklamacji, rękojmi.

Bardzo wiele dla sprzedaży internetowej zrobił także rynek przesyłek. Już nie tylko drogi kurier jest do dyspozycji. Możemy wybierać odbiór w paczkomacie, punkcie odbioru, dostawę w ten sam dzień i kilka innych możliwości.

Co więcej – w internecie czeka na nas mnóstwo informacji o produktach, które kupujemy – recenzje innych użytkowników jak również profesjonalne testy sprawiają, że dużo łatwiej dokonać trafnego wyboru. Jeśli zaś chodzi o cenę to tutaj niezawodne są porównywarki, które bez potrzeby wertowania dziesiątek sklepów wskażą nam najkorzystniejszą cenowo ofertę.

Podczas zakupów internetowych warto również obniżać cenę dzięki kodom rabatowym, które potrafią nawet o połowę zmniejszyć wartość naszego zamówienia. Szczególnie np. po nowym roku – gdy trwają sezonowe wyprzedaże. Prócz tego warto zawsze sprawdzić czy dany sklep nie oferuje np. jednorazowej zniżki za zapis do newslettera (powszechna praktyka) lub innych możliwości gratyfikacji (np. rabat na pierwsze zamówienie). Wydaje się oczywistym, że podczas zakupów w sieci zawsze należy sprawdzić a czasami i śledzić aktualne rabaty i zniżki – bo dzięki temu po prostu jesteśmy w stanie sporo oszczędzić.

A jakie są Wasze sposoby na tanie zakupy przez internet?

Translate »