Speakingo.com – ciekawy kurs angielskiego online

Speakingo.com – ciekawy kurs angielskiego online

Kilkukrotnie na blogu mogliście już przeczytać informację o mojej nauce angielskiego – chociażby teksty dotyczące kursu wysyłkowego. Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć inne ciekawe narzędzie, które udało mi się znaleźć w odmętach sieci – speakingo.com.

Kurs języka angielskiego online Speakingo.com jest wyjątkowo przede wszystkim z jednego powodu – w przeciwieństwie do większości innych stron do nauki angielskiego, których przecież nie brakuje uczy mówić. Jak to się dzieje? Zacznijmy od początku.

Jak można przeczytać na stronie kursu:

„Angielski SPEAKINGO jest osadzonym w Metodzie Bezpośredniej kursem języka angielskiego online dr Grzegorza Kuśnierza, która łączy praktyczne doświadczenie w nauczaniu języków obcych ze zdobyczami nowoczesnych technologii rozpoznawania mowy.

Nauka polega na rozmawianiu całymi zdaniami z komputerem lub telefonem, który głosem native speakera zadaje pytania i rozpoznaje co mu odpowiadasz.

Dzięki nauce przez mówienie nie znajdziesz się w sytuacji, w której wiesz co i jak chcesz powiedzieć, ale słowa nie chcą przejść Ci przez gardło. Uczenie poprzez mówienie pozwala mówić płynnie dzięki nawykowi, a nie za pośrednictwem suchej, szkolnej regułki.

Zapytaj Anglika co to tryby warunkowe czy mowa zależna, to wzruszy jedynie ramionami. Na kursie języka angielskiego online Speakingo rozmawiając podświadomie jak dziecko naturalnie przyswajasz poprawną gramatykę.”

W praktyce nauka speakingo.com kosztuje 59 złotych miesięcznie za dostęp do całości kursów, wraz m.in. z osiągnięciami. To wielokrotnie mniej niż nauka w tradycyjnej szkole angielskiego. W sumie można powiedzieć – to cena jednej, godzinnej lekcji z lektorem. Więc wcale nie tak dużo, jeśli jesteśmy w stanie samodzielnie uczyć się nowego języka lub robić kolejne szlify by poprawiać swój poziom. Co ważne, kurs angielskiego online można spróbować bez zobowiązań bo pierwszy tydzień jest za darmo – więc można sprawdzić, czy taka metoda nauki do nas przemawia.

Co jeszcze? Warto zajrzeć do żartobliwie prowadzonego bloga z którego można dowiedzieć się takich ciekawostek jak ta dlaczego nawigacja GPS mówi głosem Chucka Norrisa w simple past.

Mnie speakingo.com przekonało do siebie, po kursie wysyłkowym jest to dla mnie kolejne narzędzie, które pozwala mi poprawiać swój angielski – i to mówiąc 🙂

Translate »