TOP 10 biegów w 2015 roku

TOP 10 biegów w 2015 roku

Dzisiaj przedostatni dzień roku. Swoje biegowe podsumowanie roku już publikowałem ale pomyślałem, że w takiej bardzo skrótowej formie chciałbym się z Wami podzielić biegami, które wywarły na mnie największe wrażenie w bieżącym roku. Zestawienie jest całkowicie subiektywne, pod uwagę brałem wyłącznie biegi w których brałem osobiście udział. Nie kategoryzowałem ich w żaden sposób. To po prostu 10 biegów, które najbardziej mi się podobały. Tak po prostu. Żeby nie było, miałem w czym wybierać bo w 2015 roku brałem 29-krotnie udział w zawodach biegowych 🙂

11693979_10207029786933936_1877091672996358628_n

TOP 10

 1. XI Bieg Katorżnika
 2. Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w Lądku-Zdroju
 3. Orlen Warsaw Marathon
 4. Mattoni 1/2Maraton Olomouc
 5. Wilcze Gronie
 6. IV Bieg po moczkę i makówki
 7. DOZ Maraton Łódzki z PZU
 8. 23. Bieg Fiata
 9. Men Expert Survival Race
 10. I Ultramaraton Magurski

03-men expert-survival-race-2015 (26)

Pierwszą trójkę chciałbym ponadto odznaczyć nowym wyróżnieniem na blogu – BIEG ROKU bloga TestyOutdoorowe.pl!
BIEG ROKU

Zapraszam do komentowania! Jakie biegi Wam podobały się najbardziej w 2015 roku? Piszcie – może się wzajemnie zainspirujemy! Moja lista startów już powstaje 🙂

 • Cieszę się, że IV bieg po Moczkę i Makówki trafił na „top 10”. Ten bieg zdobył bardzo fajną markę, już w tym roku niektórzy mieli problem z zapisami, bo się limit szybko skończył. Bieg Fiata też bardzo miło pamiętam, świetna organizacja i … darmowe zdjęcia z Fotomaratonu dzięki sponsorowi. Ja bym dorzucił Półmaraton Żywiecki, bo wspaniałe widoki, niezłe górki i trafiliśmy w okienko pogodowe. Jeszcze Górska Przygoda w Wiśle,- piękno Beskidów jesienią. Pozdrawiam i ciekawych biegów w 2016 roku 🙂

  • Piotr Szałaśny

   Dzięki za komentarz! W Półmaratonie Żywieckim brałem udział dwa razy z rzędu, faktycznie jest to bardzo udana impreza. Jeśli zaś chodzi o Górską Przygodę to brałem udział w pierwszej edycji – w 2014 roku i były to moje pierwsze górskie zawody 🙂 Również pozdrawiam!

 • Hej Piotrze, hej Bookworm
  także polecam bieg w Żywcu. Z tą uwagą, że ja lubię podbiegi i m.in. z tego powodu polecam ten bieg. Organizacyjnie także jest ok.
  Z wymienionych biegów to większość dopiero pobiegnę 🙂 czyli: maraton w Łodzi, Wilcze gronie, bieg Fiata, bieg po Moczkę i Makówkę.
  Maraton w Łodzi kusi fajną metą.
  Ten ostatni szczególnie chętnie, zachęcony dobrymi opiniami w necie, w tym Twoją Piotrze.
  pozdrawiam serdecznie, Piotr

  ps. sporo tych zawodów nabiegałeś 🙂

  • Piotr Szałaśny

   Sporo, sporo. Aż trochę małżonce nawet już nerwy puszczały 🙂 W nadchodzącym sezonie jednak już dokonuję większej selekcji i chcę pobiec około 15-17 zawodów w roku.
   Najbliżej Ci do Wilczych Groni, jak tylko będzie śnieg to na pewno będziesz miał niezapomniane przeżycia. Szczególnie jak lubisz podbiegi – bo ten pierwszy potrafi dać porządnie w kość!
   POWODZENIA!

   • Piotrze,
    dziękuję 🙂
    Może się spotkamy na jakiejś trasie 🙂
    Wilcze zobaczę*, na pewno pobiegnę w Żywcu. Przyda się jako sprawdzian przed Łodzią 🙂
    * mam góry tuż pod przysłowiowym nosem, zatem rzadko startuję w górach. Wolę sobie pobiegać samemu& z kimś.

Translate »