BERGHAUS Rękawiczki SPECTRUM GLOVE – pierwsze wrażenia

Nie można powiedzieć by zima w tym roku nas zaskoczyła. No chyba, że tym, że bardzo długo jej brakowało (mi najbardziej w trakcie Świąt Bożego Narodzenia). W zasadzie dopiero kilka dni temu zrobiło się mroźniej i spadł śnieg. Właśnie na taki czas już długo nie mogłem się doczekać. I nie ważne, że będzie trzeba uważniej jeździć samochodem. Zima jest potrzebna, nie tylko po to by docenić lato.

berghaus-logo

Mimo tego, że posiadam i używam kilku produktów marki Berghaus jakoś do teraz do końca nie potrafię się do niej przekonać. Nie wiem, czy sęk tkwi w niemiecko brzmiącej nazwie (firma jest brytyjska – założona przez Petera Lockeya i Gordona Davisa) czy w czymś innym. Nie zmienia to faktu, że po raz kolejny – całkowicie irracjonalnie – sięgam po produkt tej marki. Tym razem chodzi o rękawiczki Spectrum.

27080110

Ten model rękawiczek należy do najbardziej podstawowych dlatego nie należy spodziewać się po nim nie wiadomo czego. Sam wybór był kierowany raczej potrzebą rękawiczek do codziennego użytku, chodzenia po mieście, do pracy czy jazdy samochodem.

Black d h

Z wyglądu rękawiczki Spectrum wyglądają tradycyjnie. Po za tym, że na mankiecie posiadają naszyte kolorowe logo marki ktoś mógłby powiedzieć, że zostały kupione na targu.

Sporym udogodnieniem (przynajmniej dla mnie ponieważ gubienie rękawiczek leży w mojej naturze) jest to, że posiadają plastikowy, a przede wszystkim dobrze trzymający zatrzask, dzięki któremu można spiąć jedną rękawiczkę z drugą. To dobre rozwiązanie (no, chyba, że tego nie używamy), by nie zgubić rękawiczek. Zawsze także wiadomo, że są razem i nie trzeba się stresować, że zapomnimy o drugiej albo, że nam wypadnie (bo jak już wypadną to obie…).

2013-01-10 15.53.42

Zaletą rękawiczek jest także ich niska waga (47g) dzięki temu nie ciążą na dłoniach a także jeśli przenosi się je np. w plecaku (aczkolwiek w moim wypadku częściej w kieszeni kurtki).  Są całkowicie miękkie dlatego można je także zrolować by zajmowały mniej miejsca.

2013-01-10 15.53.59

Wspomniany wcześniej mankiet – na którym widnieje logo marki jest podwójny i dość mocno obciskający. Z jednej strony dzięki temu nieco trudniej przeciągnąć przez niego dłoń (to fakt), z drugiej jednak świetnie izoluje przed mroźnym wiatrem a także śniegiem (np. jeśli naszą zabawą jest rzucanie się śnieżnymi kulkami albo inne zabawy na śniegu, także ostatecznie taką konstrukcję należało by zaliczyć in plus.

2013-01-10 15.54.30

To, jednak, co jest wyróżnia rękawiczki marki Berghaus od tych z bazaru to materiał z którego zostały uszyte. AT-Classic (o gramaturze 260g/m2) wbrew niskiej wadze daje naprawdę sporo ciepła. Do tej pory nie było takiego zimna (a wychodzę na zewnątrz także w nocy/wcześnie rano), by było mi zimno w dłonie. I to jest właśnie największy plus tego modelu, a przecież rękawiczki właśnie do tego służą. Ponadto, nie można zapomnieć także o tym, że zastosowany materiał jest miękki i bardzo komfortowy. Niestety, ten bardzo ciepły materiał ma też drobny minus. Jeśli zmoczymy rękawiczki musimy liczyć się z tym, że stosunkowo długo będą schnąć. No ale coś za coś.

2013-01-10 15.54.52

Jedyne co lekko denerwuje to wewnętrzne wykończenie rękawiczek – wewnętrzne szwy odstają na tyle, że minimalnie przeszkadzają, szczególnie na opuszkach palców, jest to jednak w zasadzie drobnostka.

Oczywiście nie ma co porównywać rękawiczek Spectrum marki Berghaus do najwyższycyh technicznych modeli rękawic. To po prostu ciepłe rękawiczki na miasto/do biegania, świetnie sprawdzą się podczas dojścia do pracy czy szkoły, bo do takich czynności zostały wyprodukowane. Ich największą zaletą jest ciepło jakie oferują. To solidny produkt za niewygórowane pieniądze (bodajże 55zł).

Ocena: 4

Translate »