CAMELBAK Butelka dla dzieci EDDY+ KIDS

CAMELBAK Butelka dla dzieci EDDY+ KIDS

Jak pewnie część z Was wie mam dwójkę dzieci – 8-letniego syna Tymona i 4-letnia córeczkę Kalinkę. Nikogo nie zdziwi stwierdzenie, że całą rodziną staramy się możliwie aktywnie i różnorodnie spędzać czas. W związku z tym bezsprzecznie potrzebujemy dobrych butelek dla dzieci. Takich, które będą nadawały się zarówno do szkoły czy przedszkola na wycieczkę ale również na górską wyprawę, wycieczkę rowerową, zwiedzanie miasta czy skansenu czy też letni pobyt na plaży nad jeziorem czy morzem. Osoby, które posiadają dzieci na pewno wiedzą co mam na myśli.

W związku z tym dzisiaj chciałbym Wam opisać nasze odkrycie – butelkę Camelbak Eddy+ Kids, które w zasadzie od wiosny tego roku sporo nam ułatwiło. Długo szukałem wytrzymałej, łatwej w obsłudze i dedykowanej dzieciom butelki. Nie chciałbym używać brzydkich słów ale w nosie mam jednorazowe, plastikowe butelki z napisem Kubuś – które może i są atrakcyjne dla dzieci ale z każdej wycieczki tworzą dodatkowe sterty plastiku. Nie chcę także używać dużych i nieporęcznych butelek i bidonów dla dorosłych. Szukałem butelki, która jednocześnie spodoba się ośmiolatkowi i czterolatce. Pewnie część z Was pomyśli, że to niewykonalne – a jednak! W ofercie Camelbak jest taka różnorodność wzorów i kolorów, że bez specjalnego trudu udało się znaleźć warianty, które bardzo odpowiadały obu dzieciom.

Eddy+ Kids to butelka, która jest butelką Eddy Kids po lifcie. Ten przeprojektowany model jest jeszcze lepszy- posiada poprawioną nakrętkę i ustnik, czyli w zasadzie to co najważniejsze. Ale zacznijmy od podstaw. Butelka Camelbak (amerykańska firma z wieloletnim doświadczeniem, najbardziej znana chyba z produkcji pojemników na wodę, które umieszcza się w plecakach, np. biegowych, rowerowych czy trekkingowych) wyróżnia się przede wszystkim tym, że została wykonana z Tritanu – materiału, który nie posiada szkodliwych BPA/BPS/BPF ale także przede wszystkim nie pochłania smaku i zapachu. To znaczy, że z powodzeniem w butelce można przechowywać kompot, sok a następnie wodę i wszystko będzie smakowało tak jak powinno. To bardzo duża zaleta a dodatkowym atutem jest to, że to tworzywo zostało wykonane w 50% z materiału pochodzącego z recyklingu. Kupując tę butelkę więc nie tylko chronisz środowisko przez to, że nie kupujesz jednorazowych PETów ale także dlatego, że korzystasz z produktu, który w dużej części podlega powtórnemu życiu.

Butelka Eddy+ Kids, którą posiadamy ma 400 ml pojemności (choć są jeszcze inne pojemności). To wielkość, która jest w sam raz dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym. Idealnie nadaje się na wyjście na plac zabaw czy plażę (ale także w inne miejsca). Jest to na tyle dużo, że starcza na jakiś (raczej dłuższy niż krótszy) czas ale z drugiej strony butelka nie jest na tyle ciężka by przeszkadzać dziecku albo żeby utrudniać korzystanie z niej.

Dzięki temu, że ten model posiada szeroką wlew można bardzo łatwo utrzymać ją w czystości (da się bez większego problemu umieścić w środku gąbkę czy czyścik do butelek i ją porządnie wyszorować). Nieco więcej zachodu należy włożyć w umycie słomki oraz ustnika, ale tego należało się spodziewać. Większość resztek np. po soku da się wypłukać wodą pod odpowiednim ciśnieniem, czasami pomagając sobie czymś cienkim. W skrócie nie jest to skomplikowane i każda osoba dorosła bez problemu sobie z tym poradzi (dziecko niekoniecznie).

Przy składaniu elementów nakrętki i ustnika należy uważać – rurkę i ustnik trzeba dobrze przymocować do ustnika równocześnie dość mocno dociskając. To samo tyczy się nakręcenia nakrętki na butelkę. Tylko w ten sposób uzyskamy pełną wodoodporność butelki. Ale uwaga – jeśli przechylimy butelkę i nic nie zacznie kapać mamy wtedy pewność, że jest OK. My butelkę wielokrotnie nosiliśmy w plecaku, żonie walała się po damskiej torebce (w której mieści się absolutnie wszystko) i jeśli jest poprawnie złożona – nie ma siły, żeby cokolwiek się z niej wylało. To ogromny atut tego modelu!

Ustnik jest zintegrowany ze wspomnianą już wcześniej rurką, znajdującą się wewnątrz butelki dlatego dziecko korzystając z butelki nie musi jej w ogóle przechylać. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest uchwyt transportowy będący częścią nakrętki. Sprawia on, że butelkę łatwo przenosi się w dłoni korzystając zaledwie z dwóch palców – to naprawdę świetna sprawa tak dla dorosłych jak i dzieci. Pojemność i rozmiar samej butelki sprawia, że małym, dziecięcym rączkom łatwo z niej korzystać.

Co do starej wersji butelki Camelbak Eddy Kids miałem kilka uwag ale do jej poprawionej wersji w zasadzie nie da się przyczepić. To ulubione butelki moich dzieci, które im ułatwiają picie a nam – rodzicom, wspólne podróże i spędzanie wspólnie czasu.

Ocena: 5/5

Translate »