CAMELBAK Kubek termiczny FORGE DIVIDE

CAMELBAK Kubek termiczny FORGE DIVIDE

Jeszcze jest chłodno więc wielu z nas chętnie zabiera ciepłe napoje ze sobą – na wycieczkę, na drogę do pracy, szkoły czy gdziekolwiek indziej. Osoby spędzające dużą część dnia w samochodzie (np. przedstawiciele handlowi czy kierowcy), również lubią raczyć się smaczną i ciepłą kawą z rana. Dzisiaj chciałem przedstawić Wam jedną z nowości (choć to może za dużo powiedziane bo produkt na rynku jest prawie rok) znanej i cenionej marki Camelbak. Tak – to właśnie oni jako pierwsi wpadli na pomysł noszenia bukłaka z wodą w plecaku.

Produkty tej marki już kilkakrotnie pojawiały się na blogu (był plecak rowerowy, była butelka dla dzieci) i zawsze były dla mnie synonimem wysokiej jakości. Takie samo podejście miałem do kubka termicznego Forge Divide.

Ten kubek posiada pojemność 473 ml – to doskonała duża kawa, którą można pić dłuższy czas (choć im mniej płynu tym szybciej wystyga – wiadomo). Osobiście mam tak, że 300 ml to trochę za mało a 750 ml to już za dużo. Około 500 to dla mnie idealna pojemność. Wymiary kubka to 22,5 cm wysokości oraz 7 cm średnicy. Kubek mieści się w większości uchwytów samochodowych dlatego nadaje się dla kierowców. Niestety waga kubka nie jest najniższa – 306 gramów + płyn to razem waga, którą czuć w dłoni. Dla osób, które jeżdzą z kubkiem to nie problem, ale jeśli ktoś podróżuje i nosi go w plecaku albo ręce – może tę wagę czuć. Jasna sprawa – są kubki i lżejsze i cięższe.

Jeśli chodzi o sam pojemnik to jego dwie trzecie patrząc od dołu są obite cienką powłoką stali nierdzewnej. Z mojej perspektywy szkoda, że dno nie posiada np. silikonowej wstawki dzięki której kubek lepiej i pewniej trzymałby się podłoża. Stal nierdzewna na kubku jest również nieco śliska jeśli kubek jest wilgotny (np. po myciu). To niewielki, ale jednak minus.

Kubek od środka oraz u góry (łącznie z gwintem) jest wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Jest ono bardzo wytrzymałe, nie rysuje się. Prócz tego jest w 100% wolny od BPA i BPS – to bardzo ważne dla naszego zdrowia. Ze względu na użyty materiał kubka nie należy umieszczać w mikrofalówce i zaleca się jego ręczne mycie.

To, co zdecydowanie jest największym atutem tego modelu  to nakrętka z dziubkiem. Ona również wykonana jest z tworzywa sztucznego oraz silikonowych uszczelek. Po bokach nakrętki znajduje się logo marki. Ustnik jest ekstremalnie wygodny i samozamykający. Z jego boku znajduje się duży przycisk, który naciskając otwieramy kubek i możemy się napić. Z kubka dzięki temu z powodzeniem można korzystać jedną ręką – to ważne m.in. właśnie dla kierowców. Prócz tego z boku znajduje się wypustka z otworem, za który możemy kubek przytroczyć do plecaka ale również wygodnie przenosić na jednym palcu. Wbrew pozorom to mega komfortowe! Jeśli używamy kubka np. w biurze to możemy zablokować przycisk tak, by był cały czas otwarty. To również ciekawe rozwiązanie, z którym nie spotkałem się nigdy wcześniej.

Kubek, tak nakrętka jak ustnik jest całkowicie szczelny dlatego można go razem z płynem wrzucić do plecaka i będziemy mieli pewność, że nic nam się nie wyleje! To, co wyróżnia markę Camelbak to dożywotnia gwarancja – jeśli z kubkiem kiedykolwiek coś się stanie możemy go oddać na gwarancję. Bardzo wygodna opcja.

Jak na razie same plusy. Teraz niestety czas na to by napisać kilka gorzkich słów. Kubek niestety ale zdecydowanie zbyt krótko trzyma temperaturę płynów (a przecież przede wszystkim do tego jest stworzony). Podczas normalnego użytkowania napój jest ciepły 30-40 minut (wg producenta około godziny – ale chyba w warunkach laboratoryjnych). Moim zdaniem jak za produkt za ponad 100 złotych to zdecydowanie za słabo. Wiedząc to zdecydowanie lepiej dopłacić do kubak Forge wykonanego całkowicie ze stali nierdzewnej! I to polecam, żeby się nie rozczarować.

Forge Divide posiada innowacyjny, praktyczny i wygodny ustnik z przyciskiem, jest wykonany z należytą dbałością (materiały są pierwszorzędne), niestety nie spełnia do końca swojej roli. Jako gadżet – fajna rzecz, ale osobiście wolałbym dopłacić, tak jak wspomniałem do wersji stalowej (ok 50 złotych różnicy). A może macie inne zdanie?

Ocena: 3

UWAGA!!

Jeśli szukacie izolowanego bidonu marki Camelbak to pod tym linkiem kupicie go 20% taniej! 🙂

LINK DO PROMOCJI

Translate »