HAMA Mini statyw dla smartphone`ów POCKET

HAMA Mini statyw dla smartphone`ów POCKET

Jak pewnie większość z Was ja również od jakiegoś czasu coraz rzadziej do robienia zdjęć używam aparatu fotograficznego a coraz więcej korzystam ze smartphone`a. Nie ma się zresztą czemu dziwić – możliwości telefonów może jeszcze nie dorównują markowym aparatom, ale w codziennym użytkowaniu są zdecydowanie wygodniejsze. Przede wszystkim – telefon mamy praktycznie zawsze przy sobie, więc nie musimy nosić kolejnej elektroniki ze sobą, zdjęcia z komórek można w mgnieniu oka publikować w mediach społecznościowych, czy wysyłać do znajomych. Dodatkowo korzystając z rozmaitych funkcji można szybko i łatwo edytować i upiększać zdjęcia. Większości z nas to wystarcza – mi również.

Planując w tym roku wakacje a potem wyjazd do Tallinna na jubileuszowy maraton postanowiłem, że warto postawić na ministatyw na telefon komórkowy. Głównie dlatego, że do Tallinna jechałem sam a nie chciałem mieć samych zdjęć typu selfie. Z kolei będąc z rodziną nie ma nic lepszego niż zdjęcie całej rodziny, a łatwiej takie zrobić ze statywem.

Ponieważ znam i cenię markę Hama jako producenta wielu interesujących akcesoriów znalazłem malutki, kieszonkowy statyw o którym chciałbym dzisiaj napisać dosłownie parę słów. Mini statyw Pocket jest sprzedawany w niewielkim opakowaniu – na jego boku można na miarce sprawdzić, czy nasz telefon będzie z nim kompatybilny – to duży atut będąc w sklepie, ułatwiający proces decyzyjny.

Urządzenie jest bardzo małe – po złożeniu ma jedynie 5 cm wysokości i wagę 74 gramów. Nie będzie więc odczuwalny w bagażu ani pod względem wagi ani wielkości. Można go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Pocket został wykonany z wysokiej jakości czarnego plastiku. Na jednej z nóg znajduje się niewielkie logo marki.

Statyw jest kompatybilny z urządzeniami (w trybie horyzontalnym) o wielkości od 5 do 8,5 centymetra (czyli w zasadzie wielkości aktualnie dostępnych na rynku modeli). Ja korzystałem ze statywu razem z modelami: Xiaomi Redmi Note 5, Doogee S55, Samsung Galaxy S7 oraz Xiaomi Mi 8. Montaż smartphone`a na statyw jest bardzo prosty. Mocowanie to dwa wystające (choć składane na czas transportu) elementy, które „trzymają” urządzenie. Od strony gdzie stykają się z telefonem posiadają elementy gumowe dzięki którym są bezpieczne dla telefonu (który zwykle nie jest tani). Są też na tyle pewne, że nie musimy martwić się, że komórka z niego wypadnie i np. się stłucze. Żeby włożyć urządzenie musimy naciągnąć odpowiednio górną część uchwytu, włożyć telefon i puścić górny element, który sam „złapie za urządzenie”. Niezwykle proste, łatwe, szybkie i bezproblemowe.

Dużą zaletą statywu jest fakt, że można go obracać o 360 stopni. Dzięki temu można z jednego miejsca robić zdjęcia różnych scenerii. Na uwagę zasługuje również okrągłe, plastikowe lusterko dzięki któremu plus minus wiemy czego zdjęcia robimy mając telefon w uchwycie – to niezwykle ułatwia robienie zdjęć typu selfie głównym, tylnym aparatem telefonu (który zwykle ma lepsze parametry od przedniego). Szczególnie, gdy jesteśmy rodziną a mój 4-letni syn nie lubi tracić czasu i pozować przez długi czas.

W ograniczonym zakresie możemy również obracać telefon w górę i w dół. Służy do tego śruba na łączeniu statywu, po jej poluzowaniu możemy w prosty sposób np. położyć smartphone, który dalej będzie znajdował się w statywie. Jest to przydatne głównie do korekty ujęcia i bardzo się przydaje.

Mimo tego, że statyw jest malutki, po całkowitym rozłożeniu nóg jest bardzo stabilny. Testowałem go na różnych powierzchniach (np. murach miejskich w Tallinnie czy na górskim szlaku) i ani razu nie miałem wrażenia, że mój telefon może być zagrożony w jakikolwiek sposób. Końcówki nóg również posiadają elementy gumowe, które dodatkowo poprawiają stabilność konstrukcji.

Statyw zapewnia możliwość wykonywania stabilnych zdjęć oraz kręcenia filmów. Jest bardzo użyteczny gdy chcemy samodzielnie wykonać zdjęcie w jakiejkolwiek lokalizacji (choć czasami trzeba poszukać odpowiedniego miejsca, gdzie można go postawić). Doskonale nadaje się do robienia pięknych zdjęć nocnych telefonem (które „z ręki” często wychodzą zamazane ze względu na długi czas naświetlania).

Moim zdaniem to idealne akcesorium dla podróżników, blogerów, vlogerów a także wszystkich, którzy robią zdjęcia telefonem. Dodatkowo – cena 39,90 zł wydaje się atrakcyjna jak za kieszonkowy, acz niezwykle praktyczny sprzęt. Szczerze nie wiem do czego mógłbym się przyczepić. Jeśli szukasz poręcznego statywu do smartphone`a to powinien być udany wybór!

Ocena: 5

Translate »