NITE-IZE Opaska LED MARKER BAND

NITE-IZE Opaska LED MARKER BAND

Od kilku tygodni po raz kolejny mam sposobność testowania ciekawych i praktycznych przedmiotów amerykańskiej marki Nite-Ize. Dzisiaj chciałem Wam w kilku słowach przedstawić opaskę LED – Marker Band. Produkt ten jest bardzo prosty stąd nie mam zamiaru się niepotrzebnie rozpisywać a ograniczyć do tego, co najważniejsze. Dobrze wiem, że długich testów prawie nikt nie czyta. Ponieważ marka Nite-Ize nie jest powszechnie znana (a trochę szkoda) chciałbym na początku zacytować stronę polskiego dystrybutora: „Nite Ize od 20 lat tworzy ułatwiające zadania dnia codziennego akcesoria, bez względu na to czy jesteśmy w domu, w pracy czy też na kilkudniowej wycieczce. Dzięki temu te doskonale przemyślane i proste w budowie produkty zdążyły już zdobyć na świecie miliony wiernych użytkowników. W ofercie tego producenta znaleźć można szereg akcesoriów do latarek, świecące breloki, gadżety dla zwierząt, karabinki S-Biner i sprytne urządzenia do mocowania linek oraz wielorakiego zastosowania uchwyty Gear Tie.”. Jak widać firma nie jest już start-upem. Ze swojej strony mogę dodać, że akcesoria, które oferuje są naprawdę interesujące (niedługo na blogu ukażą się testy dwóch kolejnych produktów, z czego jeden z nich miała okazję testować moja suka – Tequila, doskonale znana stałym czytelnikom) a wspomniany w opisie Gear Tie był już przeze mnie testowany na blogu.

NABW-03_l Nite Ize Marker Band Red NABW-03_3
Czas jednak pokrótce opisać Marker Banda. Opaskę otrzymałem na całkiem przyjemnym kartonowym opakowaniu. Wewnątrz niego znajdowała się nawet ulotka przedstawiająca inne akcesoria marki. W zasadzie opakowanie w najdoskonalszy sposób opisało specyfikę produktu – Be Seen Be Safe. Co bardzo fajne, opaskę można wypróbować jeszcze jak znajduje się na opakowaniu. Wypisane są także jej wszystkie najważniejsze atuty. Marker Band składa się z kilku elementów. Najważniejszy z nich to element świecący. Mierzy on 18cm a jego wysokość wynosi 3,5cm. Waga opaski to z kolei zaledwie 34g. Pewnie, że taki Pudzianowski musiałby sobie założyć ją na nadgarstek, w moim wypadku jednak dobrze sprawdza się na ramieniu. Osoby bardziej rozbudowane mogą uznać, że jest trochę krótka, z kolei jestem w stanie się założyć, że większości kobiet będą bardzo odpowiadać. Myślę, że marka chciała stworzyć po prostu produkt uniwersalny – który dla każdego będzie odpowiedni. Szczególnie, że gumowy pasek dzięki któremu zapinamy Marker Banda jest bardzo rozciągliwy. Od stron wewnętrznej guma do elementu świetlnego jest przymocowana trzeba gumowymi sprzączkami, dzięki temu pasek mocujący może się dowolnie przesuwać a także rozciągać. To bardzo ważne dla komfortu noszenia tego akcesorium. Całość jest zapinana i regulowany na czarny, mocny, kompozytowy zatrzask. Jeśli chodzi o cały system mocowania (zapięcie + guma) To firma wywiązała się z niego doskonale. Produkt świetnie trzyma się tak na łydce jak i na ramieniu. Podczas uprawiania aktywności fizycznych nie spada i nie przeszkadza. Osobiście przeżywałem już katusze z pokrowcem neoprenowym na smartphone`a, który notorycznie mi opadał podczas biegania także wiem co mówię. Opaska z przodu jest koloru czerwonego ze srebrnymi (odblaskowymi!) paskami, posiada także czarne obszycie z syntetycznego materiału. Po prawej stronie znajduje się logo marki (Nite Ize Innovation). Po drugiej zaś stronie włącznik. To w zasadzie wszystko co można napisać o wyglądzie tej opaski. Tak jak wspominałem, produkt ten jest bardzo prosty. Także obsługa urządzenia nikomu nie sprawi trudności. Naciskając na włącznik włączymy światło ciągłe, przyciskając ponownie – pulsujące. Kolejne wyłączy urządzenie. I tyle.

53731 NABW_Feature_00_n
Czas napisać trochę o specyfikacji samego urządzenia. Całość jest zasilana jedną bateriąCR2032, która znajduje się bezpośrednio za włącznikiem (jest do niej dostęp od wewnętrznej strony urządzenia, niemniej znajduje się w plastikowej osłonce). Wg informacji na opakowaniu pozwala ona na 100 godzin świecenia (całkiem nieźle). Niemniej jednak nie miałem okazji do tego stopnia jej wypróbować. Jeśli chodzi o żywotność samej diody LED to wynosi ona 100 000 godzin świecenia. Czyli jakieś 1000 razy będziemy musieli wymienić baterię zanim się zużyje. Wątpię by komukolwiek by się to udało.

279884_446_41 DSC00706
Niezwykle ważnym atutem Marker Banda jest to, że jest on wodoodporny – możemy go używać w zasadzie niezależnie od warunków atmosferycznych. Deszcz czy śnieg nie robią na nim żadnego wrażenia. Nie miałem okazji testować go podczas prawdziwej ulewy (staram się unikać okazji do przeziębienia), ale mżawka i pierwszy śnieg (27 grudnia) nie zrobił na nim żadnego wrażenia.

DSC00709 DSC00712
Dla kogo został stworzony Marker Band? Moim skromnym zdaniem dla niemal każdego. Nie ma w życiu nic bardziej wartościowego niż nasze zdrowie i życie a ta niepozorna opaska po prostu poprawia nasze bezpieczeństwo! Stali czytelnicy bloga wiedzą jak dużą wagę przykładam do tej kwestii. Także z perspektywy kierowcy uważam, że posiadanie porządnych (!) widocznych odblasków, a jeszcze lepiej opasek takich jak Marker Band jest niezwykle ważne. Mało tego, taka opaska może nas także uchronić o niepotrzebnego mandatu. Jak zapewne większość osób wie od 31 sierpnia tego roku dzięki nowelizacji Prawa o ruchu drogowym pieszy po ciemku w terenie niezabudowanym jest zobowiązany do posiadania odblasku (za brak grozi mandat od 20-500zł). Chyba lepiej wydać te pieniądze na opaskę i mieć święty spokój nic zapłacić mandat. Szczególnie, że cena opaski wynosi aktualnie około 40zł. Nie jest to duży wydatek biorąc pod uwagę, że ewentualny mandat jest drobnostką przy dużo poważniejszych konsekwencjach jakie mogą się zdarzyć gdy jesteśmy niewidoczni na drodze. Dlatego też z całego serca polecam Marker Banda wszystkim biegaczom, rowerzystom oraz innym aktywnym osobom, które swój wolny czas spędzają na zewnątrz po zmroku. Ten mały element na pewno nie przeszkodzi w żadnym treningu a będziecie dzięki niemu po prostu bardziej bezpieczni (jasne, pijany kierowca i tak może nie zauważyć…).

DSC00710 DSC00711
Marker Band jest na tyle prostym akcesorium, że trudno mi dopatrywać się w nim poważniejszych wad. Po prostu działa. Być może ktoś uzna, że opaska jest nieco za krótka, ale o tym już pisałem. Co do samego wykonania sprzętu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Jest ono po prostu wysokiej jakości.

DSC00707 DSC00708
Tak jak wspominałem na początku, nie ma sensu się przesadnie rozpisywać. Uprawiasz aktywności fizyczne po zmroku? Zaopatrz się w Marker Band – w prosty sposób poprawisz swoje bezpieczeństwo. Ten sprzęt jest lekki, nie przeszkadza podczas treningu, jest wodoodporny, wytrzymały i świeci 100h na jednej baterii.
Ocena: 4+

Translate »