REGATTA Butelka TRITAN FLIP

REGATTA Butelka TRITAN FLIP

Co jakiś czas na blogu pojawiają się różnego rodzaju butelki. Dlaczego? Bo nie znoszę bezsensownego generowania kolejnych śmieci. Właśnie dlatego już od wielu lat wielorazowe butelki są niezastąpione na szlaku. Na samym początku wystarczały mi te najprostsze – po wodzie mineralnej. Teraz jednak już wiem, że lepiej zainteresować kilka złotych i cieszyć się z dobrej jakości produktu.

Na blogu na pewno możecie znaleźć produkty marek takich jak Camelbak czy Nalgene. Jeśli jednak szukacie czegoś z nieco niższego pułapu cenowego, co jednak jakościowo nie będzie mocno odstawać – chciałbym zaprezentować Wam Tritan Flip od Regatty.

Marka Regatta już jakiś czas bardzo mocno wspiera sportowców w Polsce stając się dobrze rozpoznawalną firmą na rynku. Nic zresztą dziwnego bo posiada dobry stosunek ceny do jakości (zwłaszcza, że w sklepie internetowym często są promocje).

Tritan Flip to z pozoru zwykła butelka – 600 ml pojemności to dobra wielkość by zabrać ją na kilkugodzinne wyjście w góry, ale sprawdzi się również jeśli planujecie pójście z dzieckiem na plac zabaw, dłuższą trasę samochodem czy chociażby spacer.

To co ją wyróżnia to materiał, z którego jest wyprodukowana – tak jak wskazuje nazwa – jest to Tritan. Jest to kopoliester stosowany w produktach mających kontakt z żywnością, jego główną cechą jest to, że jest wolny od szkodliwych BPA. Jest również bardzo wytrzymały i lekki. Posiadana przeze mnie butelka jest koloru niebieskiego (choć dostępne są również inne warianty kolorystyczne), jest matowa a na boku ma duży napis „Regatta Great Outdoor”. Butelka nie jest zbyt szeroka i dobrze trzyma się w dłoni. Upadła mi wielokrotnie i jak do tej pory nie widać na niej jakichkolwiek śladów użytkowania.

Pod nakrętką znajduje się pętla nadgarstkowa dzięki której butelkę trudniej jest upuścić (gdy np. stoimy na krawędzi). Materiał pętli jest wytrzymały, wydaje mi się jednak, że jest to trochę dodatek na siłę. Ja raczej z niego nie korzystałem i szczerze mówiąc tylko mnie denerwuje. Choć z drugiej strony można za pętlę również przenosić butelkę lub przytroczyć ją np. do plecaka.

Butelka posiada od góry szeroki wlew, który pozwala na szybkie nalanie płynu. Jeśli chodzi o czyszczenie to jest bardzo łatwe, niemniej jeśli przenosimy w butelce coś innego niż wodę to żeby ją potem domyć dobrze mieć szczotkę do butelek bo Tritan Flip jest dość wysoka.

Nakrętka jest całkowicie szczelna. Posiada wygodny, wystający ustnik (dziurka nie jest za duża, ale bardzo wygodnie się pije). Ustnik posiada pokrywkę, którą można błyskawicznie otworzyć za pomocą przycisku z boku nakrętki. Bardzo fajne rozwiązanie szczególnie, że całość można obsłużyć jedną ręką. Co jeszcze? Otwarcie posiada specjalną blokadę, która zabezpiecza przed przypadkowym otwarciem pokrywki i wylaniem się płynu – to bardzo ważne. A najważniejsze – sprawdza się.

Butelka jest szczelna po mocnym dokręceniu (należy zawsze ją sprawdzić przed włożeniem jej do plecaka). Najbezpieczniej jednak przenosić ją w bocznej kieszonce (bo wtedy jest w miarę na stojąco).

Czy jestem z niej zadowolony? Pewnie, że tak. To fajny i niezbyt drogi produkt. Przede wszystkim Tritan Flip jest: bezpieczny, lekki i wytrzymały. Prócz tego wygodnie się z niego pije i ma możliwość obsługi jedną ręką. Z minusów: trzeba bardzo mocno ją dokręcać by była szczelna.

Ocena: 4

Translate »