DARE 2B Bluza TRIVIAL JERSEY

DARE 2B Bluza TRIVIAL JERSEY

Bluza Trivial Jersey to pierwszy produkt marki Dare 2b jaki trafił w moje ręce. Przyznam, że na początku nie byłem do niej przekonany. Cena sugerowana powyżej 200 zł oznacza tyle, że bluza powinna stawać w szranki z takimi potentatami jak chociażby Nike, z której produktów jestem bardzo zadowolony. Produktu używam od okolic lutego, trochę już ze mną wybiegał, stąd chciałbym pokrótce o nim opowiedzieć.

trivial_jersey

Jeśli chodzi o wygląd to co tu dużo mówić – podoba mi się! Najważniejsze – rozmiar S pasuje na mnie (160 cm wzrostu i 59 kg) wprost idealnie. Często zdarza się, że nawet eSka jest na osoby o innej posturze a tu – super. Posiadam wersję niebieską. Kolor jest niejednolity, co dodaje bluzie ciekawego wyglądu. Panele boczne koloru czarnego są mega rozciągliwe, zamek pod szyją kontrastuje kolorem pomarańczowym podobnie jak przeszycia pomiędzy czarnym a niebieskim materiałem. Całość prezentuje się po prostu bardzo dobrze i co tu dużo mówić…dość profesjonalnie.

Rękawy są nieco wydłużone i posiadają otwory na kciuki.  Otwór jest ułożony wzdłuż dlatego otwór nie jest duży (5 cm długości) i nie tworzy się wolna przestrzeń między palcem a materiałem. Taki rękaw doceni każdy, kto biega w chłodnych temperaturach. Gdy jest na minusie można na taki rękaw założyć rękawiczkę, gdy jest kilka stopni na plusie taki dodatkowy skrawek materiału chroni nasze ręce przed zmarznięciem. Mam już jedną bluzę Nike, gdzie jest podobne rozwiązanie i często z niego korzystam.

20160715_124343

Zamek pod szyją nie jest zbyt długi (w moim rozmiarze 21 cm). Warto podkreślić, że posiada od strony ciała listwę, dzięki której przypadkowo nie zaczepimy zamkiem np. o włosy na naszym ciele (niezbyt przyjemne, zaręczam). Nie zapomniano również na samej górze stójki o zabezpieczeniu podbródka albo brody… jeśli ktoś posiada. Moim zdaniem takie rozwiązania to już praktycznie obowiązek i dobrze, że nikt o nich nie zapomniał. Mam jedną kurtkę…bodajże TNF, w której tego brakuje i jak czasami się zapomnę to… potem mnie boli. Mechanizm zamka jest zakończony tworzywem sztucznym dlatego łatwo go złapać nawet w wilgotnych dłoniach.

To, czego zwykle oczekuję od bluzy z długim rękawem to ochrony przed chłodem. Dlatego wysoka stójka (4,5 cm) zabezpiecza szyję przed porywami zimnego wiatru, który szybko może doprowadzić do choroby. Jeśli z kolei jest nam za ciepło w bluzie lub nasz trening jest bardziej wymagający niż sądziliśmy, to od tego właśnie mamy zamek – wystarczy go rozpiąć by zyskać trochę więcej chłodu.

20160715_124408

Na lewej piersi znajduje się odblaskowe logo marki. Element odblaskowy jest także z tyłu bluzy zaraz pod stójką, jest niewielki ale jak wiadomo każdy odblask jest na wagę złota. Także z tyłu, z prawej strony na samym dole znajduje się drugie logo, także odblaskowe.

Od wewnątrz bluza z tyłu między stójką a plecami ma wzmocniony element. Do niego jest przyszyta metka, która została wykonana z rozciągliwego tworzywa sztucznego, nieco przypomina to przezroczysty silikon. Obawiałem się, że podczas biegania może on przyklejać się do ciała i przeszkadzać, nic takiego nie ma jednak miejsca. Mieści się na niej nazwa marki, rozmiar oraz kraj pochodzenia (Bangladesz).

Dobre dopasowanie bluzy bierze się z odpowiedniego dobrania materiału. Całość jest rozciągliwa i dobrze przywiera do ciała, ale kluczową rolę odgrywają tutaj ultrarozciągliwe panele boczne (te czarne). Bo to właśnie dzięki nim bluza tak świetnie leży. To też właśnie dlatego tak dobrze grzeje nasze ciało.

20160715_124434

Całość jest cienka i niezbyt ciężka, waży w moim rozmiarze dokładnie 234 gramy. Jest szybkoschnąca, co ma znaczenie nie tylko po praniu, ale również jeśli podczas biegu zaskoczy nas deszcz czy po prostu, zbyt się spocimy. Teoretycznie bluza powinna pochłaniać nieprzyjemne zapachy jednak tutaj nie ma cudów! Jak się spocimy to będziemy to czuli i bluzę należy wyprać. Szczerze? 2-3 treningi i czas na pranie. Przynajmniej u mnie to tak wygląda, ale z innymi produktami do biegania nie jest inaczej. Jak się człowiek w czymś poci to wypada to po prostu potem wyprać. O ile jest ku temu sposobność.

Podczas biegu bluza dobrze odprowadza wilgoć, ciało jest raczej suche i przyjemnie się w niej biega. Do czego się nadaje? W sumie to wszystkich aktywności fizycznych. Osobiście korzystałem z niej podczas biegania oraz biegania po górach. Sprawdza się przy umiarkowanym wietrze, ale jest przewiewna, moim zdaniem najlepiej sprawdza się w temperaturach poniżej 10 stopni Celsjusza (ale ja lubię chłód, więc ktoś może jej używać i przy + 15 stopniach), lub też podczas biegania w nocy. Będzie także dobrym kompanem podczas jazdy na rowerze czy wyjść w góry (zdobyła ze mną kilka szczytów). Ogólnie jest na pewno wygodna i miło się w niej poruszać. Dla ludzi, którzy lubią sportowy styl będzie też komfortową bluzą na co dzień.

20160715_124449

Jeśli chodzi o minusy…to prócz tego, że jednak trzeba ją prać, jest jeszcze wykończenie. Niestety w produkcie za ponad 200 zł spodziewałbym się, że po kilku treningach nie zaczną wychodzić nitki a ma to niestety miejsce, zwłaszcza w okolicach karku.

Czy warto kupić bluzę Dare 2b? Jest to pierwszy produkt tej marki i wcale nie mam o niej złej opinii. Przeciwnie, jest to dobrej jakości produkt, który może się i podobać i jest wielofunkcyjny (jak to bluza tego typu). No i sporo z niego korzystam! Z minusów w zasadzie wykończenie no i cena sugerowana…ale… Dare 2b ma sporo promocji (np. teraz jest przeceniona do 149zł) i taka cena jest już adekwatna za ten towar!

Ocena: 4+

Translate »