Under Armour Draft 3″ (spodenki biegowe)

Under Armour Draft 3″ (spodenki biegowe)

Spodenki to podstawowy element stroju każdego biegacza. Można biegać bez koszulki, można biegać bez butów, ale bez spodenek nie wypada. Na początku wystarczają jakiekolwiek, byleby były krótkie i w miarę luźne. Zazwyczaj biegamy w tym, co akurat mamy w domu, wygrzebujemy jakieś stare szorty ze szkolnych czasów albo kupujemy najtańsze. W zasadzie przez długi czas to wystarcza, ale w pewnym momencie, kiedy zaczynamy spędzać w biegu więcej czasu, nasze wymagania rosną i zaczynamy kaprysić. A to kieszonka by się przydała albo najlepiej dwie i to zamykane na zamek, odpowiedni krój, wentylacja, a o wbudowanych majtkach już nawet nie wspominam. I nie ma w tym oczywiście nic złego, pod warunkiem, że cena wciąż pozostaje adekwatna do produktu, który kupujemy. W końcu spodenki to tylko spodenki.

ipad

Od kilku tygodni mam przyjemność biegać w szortach marki Under Armour, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli nasze stare spodenki przestały nam wystarczać. Na pierwszy rzut oka, spodenki jak spodenki, ale jak to często bywa z rzeczami, które z założenia są proste, diabeł tkwi w szczegółach. Przyjrzyjmy się więc spodenkom Draft 3” Run Shorts bliżej.

1207988-040.jpg,mw1461,mh965

Spodenki pochodzą z kolekcji HeatGear, która przeznaczona jest do biegania w temperaturze powyżej 13*C. Krój spodenek jest bardzo luźny, dzięki czemu w żaden sposób nie krępują ruchów. W pasie znajduje się tradycyjna guma ściągana sznurkiem. Co ważne, guma jest szeroka przez co spodenki dobrze się trzymają, a jednocześnie nie uciskają. Materiał, z którego zostały wykonane bardzo dobrze odprowadza wilgoć i zapewnia wysoki komfort termiczny – mówiąc inaczej, spodenki po prostu bardzo szybko wysychają. Dodatkowo, po bokach wbudowane zostały panele z przewiewnego „siateczkowego” materiału, co zwiększa jeszcze komfort biegu w gorące dni.

???????????????????????????????

Spodenki wyposażone są w wbudowane majtki, które również wykonane są z materiału o wysokiej oddychalności. Tylna ich część zrobiona jest z „siateczki”, a przednia z bardziej jednolitego materiału, który jednak równie dobrze odprowadza wilgoć. Majtki skrojone są w ten sposób, że biega się w nich naprawdę wygodnie i przez te kilka tygodni użytkowania nie spowodowały u mnie żadnych obtarć. Z męskiego punktu widzenia muszę powiedzieć, że majtki dobrze przylegają do ciała, ale z drugiej strony pozostawiają odpowiedni dużo luzu – trzymają na miejscu, to co trzymać mają, ale jednocześnie nie uciskają.

???????????????????????????????

Przejdźmy teraz do kwestii newralgicznej w przypadku spodenek jaką są kieszonki. Może wydawać się, że są one zbędne, jednak dla mnie osobiście są one bardzo ważne. Idąc biegać do lasu albo w inne mniej uczęszczane miejsca warto mieć ze sobą telefon na wypadek jakieś sytuacji alarmowej. Często trzeba też zabrać ze sobą klucze do domu, a niektórzy biorą też dowód osobisty (sam tego nie praktykuję, a chyba warto). W zimie nie ma z tym problemu ponieważ większość kurtek ma jakieś kieszenie, jednak w lecie „spakowanie” tych kilku rzeczy może być już niemałym wyzwaniem. Z doświadczenia wiem również, że zaprojektowanie kieszonki w ten sposób, aby była naprawdę użyteczna nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Wsadzając coś do środka, musimy mieć pewność, że tego nie zgubimy, a w czasie biegu nie będzie podskakiwało.

???????????????????????????????

Co w kwestii kieszonek mają nam do zaoferowanie spodenki Under Armour? Z tyłu znajduje się podłużna kieszeń, której górna krawędź pokrywa się z górną krawędzią gumy w pasie. Dzięki temu, że kieszeń częściowo znajduje się na gumie, jest ona bardziej stabilna. Jest ona zbyt mała, żeby schować do niej cały portfel albo iPhona, ale starszy model Nokii mieści się bez problemu i w żaden sposób nie przeszkadza w czasie biegu. Kieszeń zamykana jest „na zakładkę” więc możemy być raczej pewni, że nic z niej nie wyleci.

???????????????????????????????

W przedniej części, od wewnątrz, po prawej stronie, wbudowana w majtki jest jeszcze jedna kieszonka. Trochę mniejsza, ale jednocześnie luźniejsza, idealnie nadaje się na schowanie mniejszych przedmiotów. Ja zazwyczaj wkładam tam klucze. Schowane tam przedmioty nie podskakują i nie przeszkadzają w czasie biegu, ale jeżeli wsadzimy tam np. dwa klucze to będą one o siebie uderzać i hałasować. Niby nic, ale mnie zawsze to denerwuje, więc obwiązuję je „smyczą” albo zawijam w chusteczkę higieniczną.

???????????????????????????????

Spodenki Under Armour Draft 3” Run Shorts oferują nam jeszcze jedną, bardzo praktyczną metodę przenoszenia np. żeli energetycznych. Z prawej strony, z tyłu, w pasie zainstalowano dwie gumy, które pozwalają zabrać nam ze sobą trochę „paliwa”. Gumki są jednak dosyć ciasne, więc zmieszczą się w nie raczej mniejsze opakowania, a i to z trudnością. Zmuszeni będziemy trochę pokombinować, pozgniatać albo zaczepić o ustnik albo szyjkę, sukcesu jednak nie gwarantuję – wszystko zależy od opakowania jakim dysponujemy. Trzeba też pamiętać, że jeżeli przymocujemy tam coś ciężkiego albo buteleczkę to będzie nam to dyndać, trochę ciążyć i może wypaść w czasie biegu. Pomysł bardzo dobry, ale wymaga jeszcze dopracowania.

???????????????????????????????

Wiemy więc już, że spodenki są fajne, ale co z ceną? Wszakże marka Under Armour znana jest z tego, że produkuje rzeczy wysokiej jakości, ale ceny również są z górnej półki. W przypadku opisywanych spodenek czeka nas jednak miłe zaskoczenie. Co prawda niektórzy mogą powiedzieć, że niecałe 130 zł za spodenki to dużo, ale produkty konkurencji wcale nie są tańsze. Co więcej, jeżeli uda nam się trafić na promocję to możemy je kupić nawet za 70-80 zł (w czasie publikacji tej recenzji – kwiecień 2013 – takowa promocja ma miejsce w mmsport.pl).

???????????????????????????????

Podsumowując należy powiedzieć, że opisywane spodenki Under Armour są zdecydowanie godne polecenia zarówno pod względem jakości wykorzystanych materiałów, samego wykonania jak i projektu. Dochodzi do tego jeszcze niezbyt wygórowana cena, myślę więc, że warto wziąć je pod uwagę przy kompletowaniu letniego stroju biegowego.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ckqrzjIzTxM]

Ocena: 5-

Translate »